erren
golestann
666-fish

اصول مهم در طراحی کاتالوگ

اصل اول:جلد کاتالوگ

اولین اصل مهم در داشتن یک کاتالوگ فوق العاده جلد آن است.یک تصور اشتباه وجود دارد که معمولا کسانی که کاتالوگ را طراحی می کنند یا کارآفرینان فکر می کنند که این کاتالوگ قرار است دست کسی برسد که به حبس ابد محکوم است و سال های سال فرصت دراد که آن را مطالعه کند وبه جزئیات آن توجه کند.در صورتی که دقیقا این مسئله برعکس می باشد.

کاتالوگ شما معمولا دست مدیر عاملی می رسد که روی میز آن حداقل 4الی 5 مقاله دیگر از رقبای شما موجود است.و اگر شما نقطه قوتی برای ممیز بودن بین این کاتالوگ ها نداشته باشید شانس بدست آوردن مشتری را از دست خواهید داد.پس بهتر است جلدی را طراحی کنید که بین کاتالوگ های رقبا یک برجستگی خاصی داشته باشد و کار ما رل نسبت به بقیه رقیب ها روی میز مشتری متمایز کند.

اصل دوم:پرستیژ

اصل دوم در داشتن یک کاتالوگ فوق العاده در نظر گرفتن گرید و پرستیژ کاری است.معمولا کاتالوگ باید بر اساس محصول طراحی شود.مثلا اگر قرار است شما یک محصول گران قیمت را بفروشید بهتر است که یک کاتالوگ بسیار پر برگ و کاملا در شان یک محصول گران قیمت طراحی و چاپ شود و اگر قرار است یک محصول ارزان قیمت فروخته شود کاتالوگی که در حد و شان آن طراحی شود کفایت می کند.

اصل سوم:عکس های خوب و محتوی

اصل سوم برای داشتن یک کاتالوگ فوق العاده و جذاب استفاده از عکس های خوب و محتوی  می باشد عکس های خوب کاتالوگ را بسیار بسیار زیبا خواهد کرد.و جذابیت آن اضافه می نماید و در ضمن عکس ها اگر اورجینال باشند در ذهن مشتری یک احساس امنیت و احساس اعتماد بوجود می آورد که شما قطعا شما را نسبت به رقیبان متمایز جلوه خواهد داد.

مورد دیگر که در طراحی کاتالوگ فوق العاده زیبا این است که محتویات درون کاتالوگ برا بر اساس ذائقه مشتری طراحی کنید بدین معنی است که برای مثال اگر فعالیت شما برا اساس B2B(business to business) است بهتر است  محتویات کاتالوگ خود را متناسب با ذائقه بیزینس من ها طراحی کنید واگر فعالیت شما بر اساس B2C است می بایست کاتالوگ شما را مشتری نهایی بپسندد.

اصل چهارم:خلاقیت

اصل چهارم برای داشتن یک کاتالوک فوق العاده این است که شما خلاقیت داشته باشید.خلاقیت برگ برنده شماست.در واقع خلاقیت تیر خلاصی است که شما رها میکنید.

شما با خلاقیت میتوانید مشتری های خود را شگفت زده کنید.یک  نمونه از کارهای خلاقانه که در استدیوی ژاهو طراحی شده است را ارائه می دهیم:

یک شرکت که تولید کننده دستگاه هایCNC  چوب است.دستگاه های که با ابزار هایی مانند تیغ های برش می توانند قطعات چوب MDF را برش دهند.کاتالوگی که برای آن تهیه شده است دقیقا تداعی کننده یک چوب است که یک پنجره درون آن باز شده و در کنار آن نیز براده های چوب ریخته شده است.وقتی کاتالوگ را باز میکنیم لوگو را مشاهده می کنیم.و می توان بقیه موارد را نیز مشاهده نمود.

نمونه کارهای طراحی کاتالوگ

  • اصول مهم برای داشتن یک کاتالوگ فوق العاده
  • طراحی جلد کاتالوگ
  • محتوی یک کاتالوگ موفق
  • طراحی پرستیژ کاتالوگ
  • انتخاب بهترین عکس برای کاتالوگ

یــــک برنــــــد بســــــاز…

پادشــــاهـی کن!

ژاهــو یـعـنـی انـتـخـــاب خلاقـیــت

جهت سفارش لوگو با شماره های زیر در تماس باشید

021-40440125

همین حالا کاتالوگ خود را سفارش دهید